Za okazane wsparcie z tytułu przekazania 1% podatku oraz darowizn serdecznie i z całego serca dziękujemy, prosząc jednocześnie o dalszą bezinteresowną pomoc.

                            

                   

 

             
           

Apel o pomoc DLA NASZEJ CÓRCI DOMINISI

 Dominika urodziła się w 2004r z rozpoznaniem Zespołu Downa. Przyjście na świat Dominiki wiązało się zarówno z wielką radością, która towarzyszy rodzicom noworodka, jak również z bolesnym początkowo doświadczeniem, stania się mamą i tatą dziecka tak szczególnego, wymagającego ponad przeciętnych wyzwań, w zakresie podstawowej opieki, wychowania oraz edukacji. Czas jaki minął od dnia narodzin naszej córki jest dla nas okresem ciągle nowych doświadczeń, zarówno przysparzających wielu problemów, z którymi skonfrontowała nas codzienna rzeczywistość, jak również cudownych, stanowiących niezapomniane chwile przeżyć, związanych z obserwacją kolejnych, choć czasem bardzo powolnych postępów w rozwoju, a nade wszystko doświadczenia niezwykłych więzi i uczuć, jakimi potrafi obdarzyć takie dziecko. Obecnie mamy świadomość, iż narodzeniem Dominiki los sprawił nam cudowny prezent, swoistą niespodziankę, wyznaczając jednocześnie nowe wyzwania. Starając się sprostać szerokim jej potrzebom, stajemy się w sposób naturalny bardziej świadomymi i być może lepszymi ludźmi. Myśl, która obecnie nam towarzyszy to: „Miłość zaczyna się wtedy, kiedy szczęście drugiej osoby staje się ważniejsze niż twoje”.
Niestety utrzymanie niepełnosprawnego dziecka w naszym kraju generuje ogromne koszty, o których nie mieliśmy pojęcia, dopóki nie znaleźliśmy się „po tej drugiej stronie”. Naprawdę mało kogo byłoby stać na ponoszenie ich bez wymiernej pomocy takich ludzi jak Wy, ludzi o wielkich sercach. Dzięki państwa pomocy mogliśmy dofinansować Dominice terapię „Tomatis”, która wpłynęła na poprawę funkcjonowania w zakresie nadwrażliwości słuchowej. Korzystamy ze specjalistycznych masaży (m.in. refleksologii, terapii czaszkowo – krzyżowej), które mają wpływ na sferę emocjonalną, neurologiczną i fizjologiczną (która przez bardzo ciężki okres niemowlęcy jest w złym stanie). Systematycznie zapewniamy leczenie i rehabilitację z elementami Integracji Sensorycznej oraz terapię w kombinezonach, które przy obniżonym napięciu mięśni, zaburzonej koordynacji i równowadze są niezbędne. Dominika uczestniczy w specjalistycznych turnusach.
Podjęte przez nas starania zaowocowały osiągnięciem widocznych efektów rozwojowych u Dominiki, w postaci sukcesów społecznych i edukacyjnych, do których zaliczyć możemy m.in. łatwość nawiązywania kontaktów, umiejętność częściowego radzenia sobie w podstawowych czynnościach, samodzielnym czytaniu, które to w ostatnim okresie jest bardzo lubianym przez córkę zajęciem.
Tym samym zwracamy się z serdeczną prośbą o dalszą pomoc do osób, którym pomaganie potrzebującym jest bliskie sercu i poruszyła ich historia naszej córki. Dzięki Państwa wsparciu będziemy mogli umożliwić Dominice możliwie optymalne wkroczenie w dorosłe życie. Każda złotówka zostanie przeznaczona na leczenie, rozwój i rehabilitację córki. Realizowane dotychczas oraz nowo rozpoczęte terapie w sposób widoczny wpływają na rozwój Dominiki, niemniej wymagają one ciągłego, systematycznego i długotrwałego stosowania.

Jeżeli zechcą Państwo przekazać Dominice 1% podatku prosimy w PIT wpisać:
OPP: „Caritas Archidiecezji Częstochowskiej”
oraz numer wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego:
0000226783 z dopiskiem „dla Dominiki Sośnickiej”

Wpłaty darowizny pieniężnej można wpłacać na konto „Caritas”
PKO BP I/O CZESTOCHOWA 09 1020 1664 0000 3902 0026 7476
z dopiskiem na leczenie i rehabilitację „dla Dominiki Sośnickiej”.


Z wyrazami nieocenionej wdzięczności rodzice Dominiki

Rodzice Dominiki
/Myszków/
email:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.