1. Zachęcam do przychodzenia na Mszę ok. 10 minut wcześniej, abyśmy mogli wysłuchać katechez dla dorosłych na temat Eucharystii - jako tajemnicy wiary.           Dziś po ostatniej Mszy próba śpiewu z dziećmi klasy czwartej.  W  środę po Mszy spotkanie z parafialną Radą Duszpasterską , w czwartek o godz.17.30 próba dzieci przed I Komunią świętą, w piątek  Msza wotywna o Bożym Miłosierdziu. Po niej wspólnie odmówimy Koronkę. Po Mszy spotkanie z ministrantami i kandydatami na ministranta.

      2.  W sobotę od godz. 9.00 okazja do Spowiedzi Św.dla dzieci Komunijnych i ich rodzin

      3. Bóg zapłać paniom za wczorajsze sprzątanie kościoła. Na piątek rano i po południu proszę o pomoc przy sprzątaniu kościoła - rodziców dzieci I Komunijnych.

      4. W przyszłą niedzielę na Mszy o godz. 11.45 odbędzie się uroczystość I Komunii Świętej. Proszę parafian o pozostawienie miejsca w ławkach rodzinom dzieci            komunijnych .

      5. Z racji niedzielnej uroczystości w najbliższą sobotę  Rada Ekonomiczna podejmie jesienną zbiórkę na budowę kościoła.

      6. Przypomnę , że dzieci kl I – III w zakrystii mogą odebrać książeczki Eucharystyczne które proszę zachować aż do I Komunii Świętej. Przygotowanie dziecka do I Komunii Świętej rozpoczyna się w klasie pierwszej od wprowadzania go powoli w życie wspólnoty parafialnej, poznawanie rówieśników i systematyczny udział w niedzielnej Mszy Świętej. Rodzice dzieci z kl III mogą jeszcze odebrać deklaracje zgłoszenia swego dziecka do I Komunii  Świętej.  Pierwsze spotkanie z rodzicami będzie za dwa tygodnie, w ndz 4 X o godz. 15.40.

       7. Zachęcam  do  lektury naszego Tygodnika katolickiego – „Niedziela”.W tym numerze: próba wyjaśnienia skąd się bierze agresywna chęć szkodzenia innym, czy           ciągły atak wobec Kościoła, wiary czy zasad moralnych oraz na czym polega wierność małżeńska.

  1. Dziś w kościele rozpoczyna się X Tydzień Wychowania. Mottem tych dni jest wezwanie do jedności; „Budujemy więzi”. Celem tych dni jest modlitwa o ducha chrześcijańskiego wychowania w polskich domach, szkołach i różnych  środowiskach wiary. Dziś po ostatniej Mszy Św pierwsze spotkanie z młodzieżą kl VII, która chce rozpocząć przygotowanie do Bierzmowania.  

       2.  Jutro Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, Msza poranna, kancelaria czynna po Mszy. Od wtorku do czwartku Msza poza parafią. Kancelaria będzie nieczynna.  W piątek Święto Św. Stanisława Kostki - patrona dzieci i młodzieży , zapraszam ich na godz.17.00 , po Mszy uczcimy naszego patrona wspólną zabawą.  Spotkanie z młodzieżą licealną obu grup przygotowujące do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania o godz.18.00.   W sobotę o godz.16.00 próba dla dzieci przed I Komunią Świętą.

      3. Jesienna zbiórka na budowę Kościoła odbędzie się w sobotę 26 września .     

      4.  Bóg zapłać za wczorajsze  sprzątanie kościoła. Na sobotę na godz 7.00 proszę o taka pomoc osoby z ul. Waryńskiego : Kotyl, Kowara, Stolarski i Wosik .

      5.   Zachęcam do lektury naszego Tygodnika Niedziela. W tym numerze m.in.przypomnienie sylwetki najsłynniejszego egzorcysty ostatnich lat oraz o tym jak        pomóc tym, co nie czują potrzeby modlitwy, czy pójścia do kościoła.