1. Dziś przed świtem zakończyła się największa tegoroczna akcja ewangelizacyjna „Polska pod Krzyżem” .We Włocławku zgromadziło się ok. 60 tys osób aby modlić się o jedność Kościoła w Polsce i umocnić swoją wiarę w moc Chrystusa i skuteczność Eucharystii .

       2. Dziś w kościele rozpoczyna się IX Tydzień Wychowania. Mottem tych dni będzie pytanie skierowane do Jezusa przez uczniów: „Nauczycielu, gdzie mieszkasz ? Celem tych dni jest modlitwa o ducha chrześcijańskiego wychowania w polskich domach, szkołach i różnych środowiskach wiary. Dziś po ostatniej Mszy Św pierwsze spotkanie z młodzieżą kl VII, która chce rozpocząć przygotowanie do Bierzmowania.  

       3. W środę Święto Św. Stanisława Kostki - patrona dzieci i młodzieży zapraszam ich na godz.17.00 po Mszy uczcimy naszego patrona wspólną zabawą.  

       4. W piątek Msza wotywna o Bożym Miłosierdziu , po niej nabożeństwo i spotkanie z młodzieżą licealną obu grup przygotowujące do przyjęcia Sakramentu              Bierzmowania. W przyszłą niedzielę po ostatniej Mszy spotkanie z rodzicami młodzieży wszystkich grup przygotowujących się do przyjęcia Bierzmowania. Za tydzień odbędzie się jesienna zbiórka na budowę Kościoła na ul.8 Marca i przyległych.      

       5. Bóg zapłać za wczorajsze posprzątanie kościoła. Na sobotę na godz 7.00  proszę o taka pomoc panie z ul. Pięknej: Karoń , Hołdyk, Jedynak,Wejner.

  1.  Zachęcam do lektury naszego Tygodnika Niedziela. W tym numerze m.in. artykuł historyczny przypominający akt napaści Rosji na Polskę 80 lat temu oraz o       dramatycznej sytuacji mieszkańców Wenezueli rządzonej przez lewicową dyktaturę.

 

 

  1. Jutro Msza poranna. Jutro w sanktuarium w Leśniowie  o godz.11.00 Msza Św dla chorych naszego dekanatu , we wtorek i sobotę Msza poza parafią. W te dni Kancelaria będzie nieczynna.  Dziś o 15.00 nabożeństwo eucharystyczne i zmiana tajemnic różańcowych, ok. 15.40 w salce spotkanie z rodzicami dzieci I Komunijnych.

      2.W środę po Mszy spotkanie modlitewno –biblijne  u p.Gębków, w piątek o godz.16.30 zajęcia z gry na gitarze, a o 18.00 Msza Święta z modlitwą wstawienniczą      o uzdrowienia fiz i duchowe. W przyszłą niedzielę po ostatniej Mszy Św spotkanie przed Bierzmowaniem dla uczniów klasy VII , w  niedzielę za dwa tygodnie  spotkanie z rodzicami młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania.

      3. Dziękuję  parafianom i przybyłym do nas gościom za niedzielny udział w naszym Festynie. Dziękuję Radzie Duszpasterskiej za zaangażowanie, dyrekcji  naszej szkoły za pomoc w przygotowaniu ciepłego posiłku, firmie Jurajska za napoje, firmie Smak za stoliki i ławki, paniom które udekorowały estradę i panom z Papierni za jej przygotowanie, dziękuję ofiarodawcom darów i osobom, które upiekły ciasta, paniom które przygotowały stoisko z  przekąskami, druhom strażakom za grilla i pieczonki, pani Małgosi za obsługę fotograficzną, pani Małgorzacie za artystyczne poprowadzenie wieczoru , Gosi i Milenie za przygotowanie prac fotograficznych, państwu Łazaj za przygotowanie części sportowo- rekreacyjnej i wszystkim paniom obsługującym nasze stoiska festynowe. Każdemu kto włożył w ten festyn swój czas i serce dziękuję i składam  serdeczne Bóg zapłać. 

      4. Dzieci kl I – III w zakrystii mogą odebrać książeczki Eucharystyczne, w których wklejają obrazki z niedzielnej Mszy Świętej.

      5. Bóg zapłać za wczorajsze posprzątanie kościoła. Na sobotę na godz  7.00 proszę o taka pomoc osoby z ul. Pięknej: Gębka,Watoła, Sławczyk i Krakowiak.

      6.  W sobotę we Włocławku narodowe spotkanie modlitewne pod Krzyżem. Wyjazd o godz. 6.00 rano spod kościoła. Szczegóły wydarzenia na stronie internetowej parafii.

      7.  Zachęcam do lektury Tygodnika Niedziela. O „kanapkowym katolicyźmie” pisze red. Witold Gadowski oraz o trzech relacjach mężczyzny, jakie potrzebne są do         jego duchowego rozwoju.