1.  Dzisiaj II tura wyborów prezydenckich. Wczoraj na Jasnej Górze modliła się 29 pielgrzymka Radia Maryja. Mszę Świętą odprawił abp Marek Jędraszewski –              metropolita krakowski. Intencją modlitewną była prośba by za  wzorem Prymasa Tysiąclecia i  św. Jana Pawła II całkowicie oddać się Maryi, by Ona zwyciężyła w nas, w naszych rodzinach w Ojczyźnie i świecie.

   2.  Jutro Msza poza parafią, we wtorek Msza poranna, w piątek Msza wotywna o  Bożym Miłosierdziu i wspólne odmówienie Koronki.  

   3. Od czerwca uległy pewej zmianie przepisy dotyczące narzeczonych np.do 6 mcy wydłużono czas przygotowania się do Małżeństwa oraz przygotowania się do              chrztu zarówno rodziców jak i chrzestnych. Tutaj  poszerzono tematykę spotkań przed chrztem  zwiększając liczbę z jednego do dwóch  takich spotkań . Proszę              zatem rodziców dziecka jak i chrzestnych o wcześniejsze informowanie chrzestnych o planowanym chrzcie i odpowiedzialne wybory takich osób ( przede             wszystkim mają to być osoby nie tylko ochrzczone ale praktykujące wiarę katolicką)

   4.  Nasza doroczna pielgrzymka do Krakowa – Łagiewnik i sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Czernej k/Krzeszowic planowana jest na sobotę 1 sierpnia. Jest            jeszcze ok. 15 wolnych miejsc. Koszt przejazdu – 40  zł.

   5.  W tym roku  pielgrzymka myszkowska wyruszy na Jasną Górę autokarami w samą uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej 26 sierpnia tj środa . Wyjazd ok. godz.         8.00 powrót ok. godz. 17.00 . Koszt przejazdu 20 zł . Można się  zapisywać.

   6.  Bóg zapłać za wczorajszą pomoc w  sprzątaniu kościoła. Na sobotę na godz 7.00 proszę o taka pomoc osoby z ul.Jedwabnej: Gołuchowscy, Włodarczyk, Fabisiak  i           Łazaj.

   7. Zachęcam do lektury Tygodnika Niedziela. W tym numerze szerzej m.in: o zagrożeniu sektami których w Polsce mamy ok. 900 , oraz o możliwości wakacji  czy urlopu  za klasztornym murem np. w Tyńcu.  

      1.  Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Tacą wspieramy dzieło budowy kościoła. Bóg zapłać za pomoc materialną i modlitewną temu dziełu.  Dziś o 15.00 nabożeństwo eucharystyczne  i zmiana tajemnic różańcowych .

      2.  Na ostatnim spotkaniu Rada Duszpasterska ustaliła, że wrześniowy festyn parafialny nie odbędzie się.

      3.  Na sobotę 1 sierpnia zaplanowana została pielgrzymka do Krakowa  Łagiewnik, do klasztoru benedyktynów w Tyńcu oraz  sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w       Czernej k/Krzeszowic. Proszę o informację zwrotną czy będą chętni . Koszt  przejazdu ok. 40 zł. Liczba miejsc 22 .

      4.  W tym roku  pielgrzymka myszkowska wyruszy na Jasną Górę autokarami w samą uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej 26 sierpnia tj środa . Wyjazd ok. godz.       8.00 powrót ok. godz. 17.00 . Koszt przejazdu 20 zł . Można się już zapisywać.

      5. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu kościoła. Na sobotę na godz 7.00 proszę o pomoc osoby z ul . Jedwabnej: Maślanka, Gocyła, Merta, Radecki,Wojtyla.

      6. Zachęcam do lektury naszego Tygodnika Niedziela.  W tym numerze m.in; o pełnej przesądów  wierze w zabobony.