1 . Dziś Kościół obchodzi  Światowy Dzień Ubogich. Papież Franciszek w orędziu na  dzisiejszy dzień napisał, że: „Biedni to osoby, którym należy wyjść na spotkanie. To samotni młodzi i starsi ludzie, których trzeba zaprosić do domu, aby podzielić się posiłkiem. To osoby czekające na przyjacielskie słowo…Ubodzy często są traktowani   jak pasożyty społeczeństwa, które nie przebacza im nawet ich własnej biedy. Osądzanie innych jest zawsze pod ręką… Biedni otrzymują nadzieję wtedy, gdy  odnajdują w naszym poświęceniu akt miłości bezinteresownej, Stąd proszę abyście nie zatrzymywali się tylko na podstawowych potrzebach materialnych, ale odkrywali  dobroć, która znajduje się w ich sercach, będąc uważnymi na ich kulturę  oraz sposoby  wyrażania się.”     W wielu miastach zorganizowane są akcje charytatywne, spotkania,wspólne obiady. Ks. abp Wacław Depo zarządził zbiórkę do puszek na ten cel we wszystkich  kościołach i kaplicach naszej Archidiecezji.

 2. W przyszłą niedzielę  Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, która  kończy tegoroczny rok liturgiczny w Kościele. W tym dniu w parafii   przeprowadzona będzie zbiórka pieniężna przeznaczona na zimowe ogrzewanie  kościoła. Bóg zapłać za zrozumienie tematu i pomoc materialną na ten cel.

 3. Do końca listopada można jeszcze podać prośbę o modlitwę  za naszych zmarłych w  wypominkach rocznych. Od  1 grudnia  zapraszam tych, którzy chcą zamówić sobie    Msze Święte okolicznościowe  na 2020 rok.

 4. Bóg zapłać za wczorajsze sprzątanie kościoła. Na sobotę na godz 7.00  proszę o pomoc panie z ul. Waryńskiego: Łapaj, Łagiewka, Pala, Gryl.

 5.   Zachęcam do lektury naszego Tygodnika katolickiego „Niedziela”.W tym numerze:  o czynnym życiu seniora i tych co pozytywnie widzą w starości błogosławieństwo  i       szansę ( wywiad z 101- letnim o. Jerzym Tomzińskim) i o tym, jak tej zimy nie dać się grypie.    

 

  1. 1. Dziś Kościół w Polsce obchodzi XI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, organizowany przez Stowarzyszenie „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” i Konferencję Episkopatu Polski. W tym roku pomoc duchowa i materialna skierowana jest do chrześcijan w Sudanie Południowym. Rok temu zakończyła się tam wojna domowa, według danych ONZ ponad połowa mieszkańców tego kraju (7 mln ludzi) głoduje. ponad 3,5 miliona pozbawionych jest dachu nad głową . Dzisiejszą tacą wspieramy to dzieło.

      2. Jutro Narodowe Święto Niepodległości. Msza Święta w intencji Ojczyzny o godz. 17.00 W piątek Msza wotywna do Bożego Miłosierdzia w której m.in. polecamy naszych ofiarodawców i dobrodziejów. Przed Mszą Świętą odmówmy wspólnie Koronkę.

      3. Dziś przed Mszą Świętą o godz. 9.40 modlimy się już za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych. W zakrystii do końca miesiąca można jeszcze składać prośbę o  modlitwę za zmarłych w okresie rocznym.

      4. Dziękuję za wczorajsze posprzątanie kościoła. Na sobotę na godz.7.00 proszę o taką pomoc osoby z ul. Waryńskiego : Brewka, Żak, Kalwas i Kaczmarczyk .

     5. Zachęcam do lektury Tygodnika Niedziela. W tym numerze m.in. o formacji Obrony Wojsk Terytorialnych oraz o działalności organizacji „Mary’s Meals” (Posiłki Maryi) – dzięki której ponad 1,5 mln dzieci codziennie otrzymuje  jeden ciepły posiłek. Również w Polsce można dołączyć do jej sponsorów.