1.  Dziś rozpoczyna się  53 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jego patronem jest  Prymas Tysiąclecia. – Kardynał Wyszyński, który często nawiązywał do tej plagi trapiącej Polaków. Powtarzał, że „Polska będzie trzeźwa, albo nie będzie jej wcale”. Dziś po ostatniej Mszy zapraszam na spotkanie rodziców młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Bierzmowania ze wszystkich grup, a we  wtorek 25 lutego po Mszy  spotkanie z Radą  Duszpasterską  Kościoła.

 2. W środę rozpoczyna się Wielki Post. Mszę Święte o godz. 8.00 i 17.00. Obrzęd posypania głów popiołem na każdej Mszy Świętej.W tym dniu obowiązuje post ścisły,     ilościowy i jakościowy –czyli nie spożywamy w tym dniu pokarmów mięsnych jemy  jeden główny posiłek oraz dwa skromne w ciągu dnia. Nie powinno być w tym dniu      deserów, ciastka, kawy, słodyczy itp. innych przekąsek w ciągu dnia.

 3. W piątek o godz. 16.30 pierwsza Droga Krzyżowa, po Mszy spotkanie z ministrantami, w sobotę po Mszy spotkanie z młodzieżą klas licealnych po gimnazjum przed      Bierzmowaniem. W przyszłą niedzielę po ostatniej Mszy spotkanie z młodzieżą klasy VII Szkoły Podstawowej i zmiana  tajemnic różańcowych.

4. Dziękuję za pomoc we wczorajszym sprzątaniu kościoła. Na sobotę na godz. 7.00  zapraszam osoby z ul. Hutników – Solarz, Nowak, Ponicki , Kawka.

 5. Zapraszam na diecezjalną pielgrzymkę na beatyfikację kard. Wyszyńskiego do  Warszawy w dniu 7 czerwca. Koszt przejazdu pociągiem ok. 100 zł. Możemy też wybrać       się na inscenizację  „Drogi do Jerozolimy”. Jest to  godzinne, plenerowe widowisko wielkanocne przedstawiające najważniejsze wydarzenia poprzedzające śmierć Jezusa     Chrystusa. Rozgrywa się w scenerii ruin zamku w Inowłodzu. Widzieliśmy już w ich wykonaniu „Drogę do Betlejem” dwa lata temu. Planowany wyjazd byłby w czwartek 2     kwietnia o godz.15.00 . Można się zapisywać na oba te wydarzenia.

 6. Zachęcam do czytania tygodnika katolickiego "Niedziela". W tym numerze m.in. o różnych formach pobożności i praktyk pokutnych w Wielkim Poście i o zapobieganiu     powstawania pleśni na ścianie.    

   

     

  1. W piątek Msza wotywna o Bożym Miłosierdziu.Po niej wspólne odmówienie Koronki.

      2. Dziękuję za ofiary złożone na potrzeby osób niepełnosprawnych „Betel” z Częstochowy.  W imieniu rodziców Dominiki Sośnickiej pragnę też podziękować za ubiegłoroczny dar materialny w rehabilitacji ich córki. Zachęcam Państwa do życzliwości także w tym roku Można jej pomóc przez 1 % odpis podatkowy za ubiegły rok lub przez wpłatę na jej konto w  Caritasie. Szczegóły i nr konta w gablocie, na stronie internetowej i na wizytówce.

      3. W przyszłą niedzielę po ostatniej Mszy zapraszam na spotkanie rodziców młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Bierzmowania ze wszystkich grup , a we  wtorek 25 lutego po Mszy spotkanie z Radą  Duszpasterską  Kościoła.

      4. Dziękuję za pomoc we wczorajszym sprzątaniu kościoła. Na sobotę na godz. 7.00 zapraszam kolejne rodziny z ul. Krótkiej – Zadróż, Picheta , Rusek i Szyja.

      5.  W niedzielę 7 czerwca w Warszawie odbędzie się beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego – prymasa Polski. Z pomocą Kolei Śląskiej organizowana jest diecezjalna      pielgrzymka na to wydarzenie. Koszt przejazdu ok. 100 zł. Można się już zapisywać. Zapisy przyjmowane są do końca kwietnia. Grupa pielgrzymkowa będzie liczyć tylko 200 osób.

      6.  Jest też możliwość wyjazdu na inscenizację „Drogi do Jerozolimy” . Jest to  godzinne, plenerowe widowisko wielkanocne przedstawiające najważniejsze wydarzenia      poprzedzające śmierć Jezusa Chrystusa. Rozgrywa się w pięknej scenerii ruin zamku w Inowłodzu. Planowany wyjazd byłby w czwartek 2 kwietnia o godz.15.00 .

     7. Zachęcam do czytania tygodnika katolickiego "Niedziela". W tym numerze m.in. o objawieniach Matki Bożęj w Medjugorie, oraz o tym jak rozmawiać o Bogu z     nastolatkami. .