1. Dzisiaj  Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Po  Mszy Świętej o 11.45 – wystawienie Najśw. Sakramentu i odmówienie litani do Najśw. Serca Pana Jezusa.

      2. Dziś przeprowadzana jest zbiórka na zimowe ogrzewanie kościoła. Można też złożyć ofiarę w kopercie na ten cel i  wrzucić na tacę, bądź  dokonać wpłaty na konto   parafii. Bóg zapłać za  zrozumienie i pomoc materialną na ten cel.

      3. W piątek od godz.9.00 odwiedzę chorych w domach z Komunią Świętą . Do piątku można  zgłosić też osoby do spowiedzi przedświątecznej . Po południu od godz.  16.00 okazja do spowiedzi dla osób odprawiających pierwsze piątki miesiąca. W  sobotę o godz. 16.00 zapraszam na nabożeństwo pierwszych pięciu sobót miesiąca.

      4.  Minął rok od zakończenie Misji jakie przeżywaliśmy w związku z poświęceniem  naszego kościoła.  W przyszłą niedzielę rozpocznie się  renowacja Misji Świętych.         W poniedziałek dzień spowiedzi adwentowej, nauki ogólne do środy o godz. 9.00 i 18.00. Nauki poprowadzi ks. Kazimierz Świderski MSF  -  Misjonarz Świętej Rodziny.               Od przyszłej niedzieli będzie można nabyć już świece na stół wigilijny i opłatki.

     5 . Dziękuję za wczorajszą pomoc w  sprzątaniu kościoła. Na sobotę na godz 7.00 proszę o pomoc osoby z ul. Jedwabnej: Merta, Radecki, Maślanka.

     6. W poniedziałek 11 grudnia w ramach przygotowania się na nawiedzenie obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w naszej diecezji nasz dekanat podejmie czuwanie           modlitewne na Jasnej Górze ( od 21.00 – 1.00 )  Zapisy w zakrystii do końca miesiąca   Cena wyjazdu ok. 10 zł . Zapraszam do udziału .

     7. Zachęcam do lektury naszego Tygodnika katolickiego „Niedziela”.W tym numerze: m.in. o skrupułach, jakie często spotykamy  w swoim życiu duchowym.

1.     Dziś Kościół  pod hasłem:“ Nie odwracaj twarzy od żadnego biedaka” obchodzi Światowy Dzień Ubogich. Papież Franciszek w orędziu na dzisiejszy dzień napisał:„Przeżywamy [czas], który nie sprzyja zwracaniu uwagi na najuboższych. Wołanie o  dostatek staje się coraz głośniejsze, podczas gdy głosy osób żyjących w ubóstwie są uciszane[…]Rzeczywistość wirtualna zastępuje prawdziwe życie i coraz łatwiej pomylić te dwa światy. Ubodzy stają się obrazami, które mogą poruszyć na kilka chwil, ale kiedy ich napotykamy konkretnie na ulicy, to wówczas następują irytacja i           marginalizacja. Pośpiech, codzienny towarzysz życia, uniemożliwia zatrzymanie się,pomoc i troskę o drugiego człowieka[…]Niech nasza troska o ubogich będzie zawsze nacechowana ewangelicznym realizmem.To, czego z pewnością pilnie potrzebują, to nasze człowieczeństwo, nasze serce otwarte na miłość. Nie zapominajmy: „Jesteśmy wezwani do odkrycia w nich Chrystusa, do użyczenia im naszego głosu w ich sprawach, ale także do bycia ich przyjaciółmi, słuchania ich, zrozumienia ich i przyjęcia tajemniczej mądrości, którą Bóg chce nam przekazać przez nich”.

 2. Po ostatniej Mszy spotkanie z rodzicami młodzieży przygotowującej się do przyjęcia  Bierzmowania z klas VII , I i II szkoły średniej. We wtorek po Mszy świętej          spotkanie informacyjne w sprawie Kursu Alpha, jaki chcemy przeprowadzić w naszej parafii w przyszłym roku. Zapraszam osoby pragnące pomóc w jego realizacji.                 W przyszłą niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa  Króla Wszechświata.

 3, Za tydzień w ostatnią niedzielę listopada  przeprowadzona będzie zbiórka na zimowe ogrzewanie kościoła. Można też złożyc ofiarę w kopercie na ten cel i  wrzucić na tacę, bądź dokonać wpłaty na konto parafii. Bóg zapłać za zrozumienie i pomoc materialną na ten cel. Za dwa tygodnie już Adwent. Rozpoczniemy go czasem           odnowienia naszych Misji Świętych, jakie przeżywaliśmy w ubiegłym roku. Poprowadzi je ks. Kazimierz Fiedeń MSF   -   Misjonarz Świętej Rodziny.

 4. W poniedziałek 11 grudnia w ramach przygotowania się na nawiedzenie obrazu  Matki Bożej Częstochowskiej w naszej diecezji nasz dekanat podejmie czuwanie          modlitewne na Jasnej Górze ( od 21.00 – 1.00 )  Zapisy w zakrystii do końca miesiąca  Cena wyjazdu ok. 10 zł . Zapraszam Was do udziału .

 5. W zakrystii i kancelarii  można zarezerwować sobie intencje Mszy na przyszły rok.

 6. Dziękuję za wczorajszą pomoc w  sprzątaniu kościoła. Na sobotę na godz 7.00  proszę o pomoc osoby z ul. Papiernia: Wojtyla i Skowron.

 7. Zachęcam do lektury naszego Tygodnika katolickiego „Niedziela”.W tym numerze : Lawinowo rośnie uzależnienie dzieci od używania smartfonów,a wyjście z nałogu nie      jest łatwe oraz przypomnienie o potrzebie rachunku sumienia z grzechów głównych.