Bezpośrednie przygotowanie do Małżeństwa

Po zgłoszeniu się w kancelarii parafialnej i spisaniu protokołu przedślubnego narzeczeni rozpoczynają nauki przedślubne zwane Prekanami. W ramach przygotowania odbywają się: trzy spotkania formacyjne, dwa spotkania z duszpasterzem w kancelarii parafialnej, dwa spotkania z panią psycholog w ramach Poradni Małżeńsko-Rodzinnej.

Od stycznia 2017 roku przygotowanie do małżeństwa w naszej diecezji odbywa się w formie nauk przedmałżeńskich  w regionach. Nasz region  ma spotkania w Zawierciu  w poradni mieszczącej się przy bazylice św Ap Piotra i Pawła . Zgłoszenia na kurs PRE - KANY  ( 4 spotkania - odbywa się telefonicznie.

Numer do pary prowadzącej : 785 68 46 29 

lub e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  

internet:  www.nazaret.pro /zakładka Zawiercie/

POLECAM formę rekolekcji stacjonarnych w jeden weekend

Kurs przedmałżeński prowadzony przez o.dominikanów w Katowicach ul.  Sokolska 12

telefon: 32 203 70 15 ma postać weekendowego spotkania (piątek – sobota).

Kontakt :  https://katowice.dominikanie.pl/kursy/weekendowy-kurs-przedmalzenski/

  Najbliższe terminy :

1 – 2 grudnia 2017 (zapisy przyjmujemy od 5 listopada 2017 od 15.00)

 Kurs cieszy się wielkim uznaniem wśród narzeczonych. Gorąco go polecam !!! Robią to solidnie i ciekawie. Rejestracja i zapisy na kurs drogą internetową . Ilość miejsc ograniczona. Zapisy trwają najczęściej tylko ok. 15 minut .Trzeba pilnować daty i godziny zapisu. !!!!

Spotkania z panią pedagog odbywają się także w parafii Św. Stanisława w Myszkowie: kontakt telefoniczny spotkania są - w domu katechetycznym na parterze.