1. W związku z dalszymi restrykcjami rządu w walce z koronawirusem zostały właściwie objęte zakazem zgromadzenia liturgiczne. W związku z tym Msze Święte od środy 1 IV do Świąt Wielkanocnych będą w tygodniu odbywać się tylko rano o godz.7.00. Do świąt nie będzie Mszy zbiorowych. W I piątek nie będzie odwiedzin chorych w domach z Komunią Świętą. Ostatnie nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca w intencji wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi proszę odmówić w domu z pomocą mediów katolickich o godz. 20.20. Zmianę tajemnic różańcowych dokonujemy na odległość – czyli przesuwamy sobie do przodu 1 tajemnicę - nie roznosimy sobie kartek z tajemnicami po domach .            

      2. Zarządzenie Ks. abp aż do odwołania udziela ogólnej dyspensy od obowiązku uczestnictwa w Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane, rozszerzając ją na        wszystkich wiernych. Okazja do Spowiedzi codziennie przed Mszą Świętą, (można się też umówić  na spowiedź indywidualną poza Mszą np w zakrystii,salce ) czas Spowiedzi wielkanocnej trwa do 7 czerwca włącznie. Do odwołania nie ma odwiedzin chorych w domach,  poza udzieleniem Wiatyku w niebezpieczeństwie śmierci. Sprawy kancelaryjne w miarę możliwości załatwiane są telefonicznie. Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej czy Bierzmowania będzie mogła być sprawowana po odwołaniu rządowych ograniczeń, które będą prawdopodobnie przedłużone. Stąd prośba, aby rodzice na ten czas przejęli kontynuację przygotowania swoich dzieci do I Komunii poprzez wspólną modlitwę w rodzinie, katechezę domową i uzupełniającą katechizację szkolną realizowaną w sposób zdalny. Msze ograniczone są do obecności 5 osób, pogrzeby odbywać się mogą z jedną stacją na cmentarzu. W Wielką Sobotę nie będzie święcenia pokarmów, ale będzie możliwość prywatnej adoracji Pana Jezusa w ciągu dnia w kościele, który  będzie otwarty. Porządek Mszy w Święta Wielkanocne planowany jest bez zmian. (chyba że zajdą nowe okoliczności)

     3. Nadal proszę łączmy się na wspólnej modlitwie różańcowej w domach z kapłanami modlącymi się w kościołach o godz. 20.20 za pośrednictwem Radia Maryja lub TV Trwam o ustanie epidemii i ochronę dla pracowników Służby Zdrowia, osób w kwarantannie i innych.

      4. Dziękuję tym, którzy wsparli inicjatywę pomocy najuboższym rodzinom parafii przez nasze Caritas.  

      5. Z związku z brakiem wiernych gruntowne sprzątanie kościoła przeprowadzimy przed świętami. Jeśli to możliwe proszę  rodziny wyznaczone na najbliższe dwa tygodnie o pomoc w  sprzątaniu kościoła w sobotę 11 kwietnia o godz. 7.00

      6. Zachęcam do lektury naszego Tygodnika Katolickiego Niedziela. W tym numerze m.in. o tym co wybrać, czy teraz chodzić do kościoła czy raczej  skorzystać z           dyspensy i  świadectwa  osób świeckich o spotkaniach z  Janem Pawłem II .