1.    Dzisiejszą tacą chcemy pomóc Środowiskowemu Domu Samopomocy i Domu Seniora w Proszowicach. Niech to będzie nasza wielkopostna jałmużna. W związku z pandemią koronowirusa Rada Stała Konferencji Episkopatu Polski i Ks. abp Wacław Depo skierowali znany już pewnie komunikat o dyspensie od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej do końca marca dla niektórych osób dostępny na stronie internetowej Kurii lub parafii. Dyspensa ta nie jest zwolnieniem z potrzeby naszej codziennej modlitwy, zwłaszcza w tym trudnym czasie. Kapłani każdego dnia o godzinie 20.30 - bez udziału wiernych– będą w te dni odmawiali w kościele różaniec w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi  opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia. Proszę, aby w tym samym czasie w swoich rodzinach odmawiać  różaniec w duchowej łączności z Kościołem.  

       2. Kościół nie odwołuje Mszy, nie zamyka się na ludzką troskę i niepokój z tych dniach, ale podejmuje modlitwę, praktyki pokutne i postne, aby ubłagać Boga o           miłosierdzie. Zawiesza się zatem wszystkie nabożeństwa w tym Drogę Krzyżową ,Różaniec ,Koronkę do Bożego Miłosierdzia i Gorzkie żale . Msze Święte i pogrzeby mogą liczyć do 50 - osób. Zachęca się aby w oknach na znak wiary i ufności wywiesić obraz Pana Jezusa lub Matki Bożej.  Prosimy o sąsiedzkie zainteresowanie się osobami samotnymi ,chorymi i starszymi, którzy potrzebować mogą naszej pomocy w zakupach ,pomocy medycznej czy opiece. Z ostatniej chwili; WAŻNE !!!! Pewna osoba proponuje swą pomoc takim osobom z naszej parafii . Proszę dzwonić pod nr telefonu: 662-206-178 lub pod nr kancelarii ,też chętnie pomogę .Wszelkie sprawy kancelaryjne proszę załatwiać drogą elektroniczną lub telefonicznie. Numer tel. 34/313-00-89.

     3. Z racji zamknięcia szkół, przychodni, niektórych zakładów, odwołania wydarzeń kulturalnych i sportowych została odwołana przez organizatorów inscenizacja            „Drogi do Jerozolimy” w Inowłodziu. Można w zakrystii odebrać wpłacone pieniądze.  

      4. We wtorek Msza poranna o 7.00,w  czwartek uroczystość Św. Józefa, w piątek Msza wotywna o Bożym Miłosierdziu.

      5. Najbliższe Rekolekcje wielkopostne i spotkania grup duszpasterskich zgodnie z decyzją ks abp zostają odwołane na razie do końca marca. Ponieważ dobrze byłoby się wyspowiadać przypomnę że czas Spowiedzi wielkanocnej trwa do 30 maja. Zachęcam do skorzystania z tego sakramentu w miarę mojej możliwości każdego dnia  przed Mszą Świętą. 

      6. Bardzo dziękuję za  pomoc we wczorajszym sprzątaniu kościoła. Powinniśmy zachować czystość także w kościołach, stąd prośba o pomoc w sprzątaniu. Na sobotę na godz. 7.00 proszę o pomoc osoby z ul. Papiernia – Kaczyński, Wojtyla, Panek i Skowron.

      7. Zachęcam do lektury naszego Tygodnika Katolickiego Niedziela . W tym numerze: m.in. praktyczna książeczka z rachunkiem sumienia jako pomoc do Spowiedzi świętej, o  grzechach wołających o pomstę do nieba.