1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Taca przeznaczona na budowę kościoła. O godz. 15.00 rozpoczęcie Festynu Rodzinnego. Dziękuję osobom, które wczoraj pomogły w przygotowaniu i dekoracji estrady. Program godzinowy występów artystycznych :

      2. Jutro Mszą Świętą o godz. 8.00 dzieci ze Szkoły Podstawowej rozpoczną nowy rok szkolny. W środę Msza wotywna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W piątek  okazja do Spowiedzi Św od godz. 16.00, o  17.00 Msza Św i nabożeństwo eucharystyczne. Chorych z Komunią Świętą odwiedzę od godz. 9.00 .

      3. Rozpoczyna się nowy rok szkolny, a z nim powraca formacja duszpasterska w parafii. Przypomnę  porządek spotkań grup formacyjnych: spotkanie biblijno- modlitewne u p.Gębków jest w drugą środę miesiąca o godz. 18.00, spotkanie ewangelizacyjne wspólnoty Galilea w każdy czwartek o godz. 18.00 u państwa Gryl, przygotowanie do Bierzmowania: młodzież z klasy VIII będzie miała spotkanie w sobotę  7 IX o godz. 17.30 ( młodzież z klasy VII w niedzielę 15 IX )        młodzież licealną zapraszam w piątek 20 września o godz. 18.00. Spotkanie młodzieżowe w ramach spotkań Galilei będzie we wtorek 10 września o 19.00, spotkanie z ministrantami będzie w piątek 27 IX o godz. 17.30, wyjście patrolu modlitewnego do modlitwy za nasze miasto będzie w środę 25 września. Dziewczęta ze szkoły podstawowej zapraszam do chórku Jasiowe Nutki prowadzone przez p.organistkę. Dzieci z kl I – III w zakrystii mogą odebrać książeczki uczestnictwa w  niedzielnej Eucharystii, a ich  rodzice deklaracje zgłoszenia do I Komunii  Świętej. Spotkanie z grupą Żywego Różańca będzie w przyszłą niedzielę o 15.00, spotkanie z rodzicami  dzieci I Komunijnych będzie w niedzielę 8 IX ok godz. 15.40 w salce parafialnej.

      4. Bóg zapłać za wczorajsze posprzątanie kościoła. Na sobotę na godz  7.00 proszę o taką pomoc panie z ul. Pięknej: Sularz, Polak, Kitala.

      5.  Fundacja Solo Dios Basta zaprasza na kolejne wydarzenie ewangelizacyjne jakim będzie narodowe spotkanie modlitewne pod Krzyżem. Wydarzenie rozpocznie się w      sobotę 14 września o godzinie 11.00 we Włocławku. Zapraszam do udziału . Szczegóły na stronie internetowej parafii.

  1.  Zachęcam do lektury naszego Tygodnika Niedziela. W tym numerze m.in. teksty tematycznie związanie z rocz wybuchu II wojny światowej oraz recenzja książki       „Witamy we Wszechświecie” zawierającej wiele ciekawego materiału, wspaniałych ilustracji-  napisana przez światowej klasy astrofizyków.