1.  Dziś na Jasną  Górę  wchodzą pielgrzymi naszej diecezji przybywający na poniedziałkowe uroczystości. Jutrzejszym uroczystościom przewodniczyć będzie ks. prymas Polski abp Wojciech Polak. Wśród pielgrzymów jest nasza pielgrzymka myszkowska, licząca ok 260 osób. Z naszej parafii w pielgrzymce wzięło udział 11 osób.

      2.   Jutro Msza Święta w parafii o godz. 17.00, we wtorek Msza poranna.

      3.   W przyszłą niedzielę o godz.15.00 rozpoczęcie Festynu Rodzinnego. Tegoroczny festyn przeżywać będziemy w kontekście 80 - rocznicy wybuchu II wojny               światowej i od akcentów patriotycznych rozpocznie się nasz festyn.  W programie: gry i zabawy dla dzieci, wystawa fotograficzna dwóch naszych parafianek, wręczenie okolicznościowych medali najstarszym parafianom ( osoby rocznik 1920-1935).  Na scenie zaprezentują się: żyjący jeszcze świadkowie działań wojennych, grupa rekonstrukcyjna i działacze grupy Twoja Przestrzeń, duet Baśniowa Kapela,Goście z Zaczarowanego Lasu, zespół Eskadra  i Karol Hadrych. Na placu kościelnym               stanie kawiarenka, namiot i stoisko zabawy fantowej. Będą nowości kulinarne. Zakończenie ok.godz. 19.30. Zaproście proszę  znajomych i  przyjaciół. Dziękuję 35 rodzinom, które na rzecz loterii fantowej przekazały dary i 19 paniom, które zadeklarowały upieczenie ciast. Przypomnę, że festyn jest formą podziękowania za wasz materialny i duchowy wkład w dzieło budowy kościoła, stąd jego celem nie jest zarobek, ale okazanie  wdzięczności naszym dobrodziejom. Proszę panów z Papierni za pomoc w ustawieniu estrady festynowej przed sobotą i panie do dekoracji estrady.

      4.  Z racji festynu zmiana tajemnic różańcowych , nabożeństwo eucharystyczne i spotkanie z rodzicami dzieci I Komunijnych odbędzie się tydzień później czyli 8             września o godz. 15.00

      5. Bóg zapłać za wczorajsze posprzątanie kościoła. Na sobotę na godz 7.00 proszę o taką  pomoc osoby z ul.Pohulańskiej : Dyja, Łuków,Gębka, Buła.

      6. Zachęcam do lektury naszego Tygodnika Niedziela. W tym numerze m.in.  obawy i nadzieje związanie z nowym rokiem szkolnym w liceach po wygaszeniu gimnazjów, i o szkodliwej  emisji gazów cieplarnianych do atmosfery .