1. Dziś o  godz. 15.00 zbieramy się przy kaplicy i wspólnie przejdziemy do Mrzygłodu na nieszpory Maryjne i Mszę św. dla wiernych naszego dekanatu. Jutro Msza poza  parafią, we wtorek Msza poranna.

       2. W sobotę  wyrusza piesza pielgrzymka na Jasną  Górę. Rozpoczęcie wspólną Mszą  Świętą w kościele Św Stanisława BM o godz. 8.00. Zachęcam jeszcze do udziału.  Zapisy przyjmuję do jutra. W piątek po Mszy ok. 17.30 spotkanie informacyjne dla  pielgrzymów. Opłata pielgrzymkowa 40 zł. Swój udział  zgłosiły dotąd 4 osoby.

       3.  Dnia 1 września odbędzie się w naszej parafii Festyn Rodzinny. Rozpoczęcie o godz. 15.00. W programie: m.in: zabawy dla dzieci, gry planszowe i zespołowe, wystawa fotografii, na scenie zaprezentuje się grupa rekonstrukcyjna i działacze grupy Twoja Przestrzeń, duet Baśniowa Kapela, Goście z Zaczarowanego Lasu, zespół Eskadra, Karol Hadrych. Na placu kościelnym stanie kawiarenka i stoisko zabawy fantowej. Zakończenie ok. godz. 20.00. Zaproście  znajomych i  przyjaciół. Dziękuję  osobom, które na rzecz loterii  fantowej przekazały już swoje dary. Możemy je składać do przyszłej niedzieli. Zachęcam do współpracy w przygotowaniu się do festynu. Proszę o zgłoszenie osób         które mogą upiec ciasto. Proszę też o pomoc w ustawienie estrady w piątek 30 sierpnia i panie do jej dekoracji w sobotę 31 sierpnia.

      4.   Bóg zapłać za wczorajsze posprzątanie kościoła. Na sobotę na godz 7.00 proszę o taką pomoc osoby z ul. Pohulańskiej: Czernecka, Gębka, Morawiak.

      5.   Zapraszam  do  lektury naszego Tygodnika katolickiego – „Niedziela”.  W tym numerze m.in. o ogólnopolskiej akcji modlitewnej „Polska pod krzyżem” jako         kontynuacja „Różańca do granic” którą chcemy odpowiedzieć na narastające ataki  na katolików. Wydarzenie odbędzie się  w sobotę 14 września w Kruszynie koło Włocławka. Chcemy wziąć w nim udział, osoby  zainteresowane szczegółami proszę o zgłoszenie lub skorzystanie z informacji w mediach .